Ελληνική Ιστορία: Οι αποσιωπήσεις πίσω από το «Εθνικό Αφήγημα»
261,752
Published 2018-01-27
#krititvnadeis #antitheseisKrititv
Μάθετε περισσότερα: www.cretetv.gr
Facebook: www.facebook.com/AntitheseisKrititv/
All Comments (21)
-
Ευχαριστούμε κ. Δικαστά για το κοπιαστικό σας πόνημα. Αν δεν ήσαστε εσείς και κάποιοι άλλοι που με τα βιβλία τους μας άνοιγαν σκέψεις και δρόμους, ο μεσαίωνας θα επικρατούσε στον ελλαδικό χώρο. Ενα μεγάλο ευχαριστώ και στον κ. Σαχίνη για τις σημαντικές συνεντεύξεις του.
-
Πόσο διαφωτιστικη όλη η εκπομπή. Εντελώς άλλη εικόνα απ αυτή που μας είχαν 'διδαξει' οι αρχουσες δομές. Συγχαρητήρια τόσο στον κ Σαχίνη όσο κ στον Παναγοπουλο για την εμβριθη μελέτη του
-
Συγχαρητήρια στον δημοσιογράφο κύριο Σαχινη και ένα μεγάλο Μπράβο στον συγγραφέα που με τα βιβλία του φωτίζει στις ιστορικές αλήθειες αυτού του τόπου και με απλή γλώσσα αποκαλυπτη στους Έλληνες την αλήθεια. Εύχομαι να την δουν και να καταλάβουν όλοι ότι Όλα τα κακά που συμβαίνουν στην Ελλαδα μέχρι και σήμερα έχουν συνέχεια από τότε.... δωσίλογοι... προδότες.. και οικογενειοκρατία μέχρι σήμερα. Μπράβο Γιώργο και ας μην σε έχω γνωρίσει... συνέχισε.
-
Εξαιρετική εκπομπή....Για Αλλη μια φορα αποδεικνυεται πόσο μεγάλη μορφή ήτα ο Καποδιστριας
-
Τα σέβη μου στον κύριο Παναγόπουλο για την αξιόλογη προσπάθεια να φέρει στο φως τα σκοτεινά σημεία της ιστορίας καθώς επίσης και στον κύριο Σαχίνη για τις εξαιρετικές επιλογές του με στόχο την μόχλευση της ιστορίας!
-
Αυτή είναι η Ελλάδα του σήμερα όπως και τότε. Το πελατειακό κράτος στήθηκε με τις ευλογίες όλων των δοσίλογων και ξενόδουλων....ένας λαός διχασμένος, ξεπουλημένος και ανιστόρητος ...δυστυχώς! Συγχαρητήρια για την εκπομπή Έχω και τα 2 βιβλία του κ.Παναγόπουλου....«όλα στο φως» και «τα ψιλά γράμματα της Ιστορίας» ΑΞΙΖΕΙ να τα διαβάσουμε για να απομυθοποιούν πολλά! «Με την αμφιβολία σιγουρεύτηκα, διαβάζοντας και αντέχοντας τις απομυθοποιήσεις....»
-
Να Αγιασετε βρε παιδιά!!! Επιτέλους ΑΛΉΘΕΙΕΣ!!!! Τι να πούμε... Μην σηκώσει κεφάλι κανένας καλός.... Να το κόψουμε... Αυτοί ήμαστε και αυτά εισπρατουμε 😢
-
Καλημέρα και πάλι μπράβο για τις εκπομπές που δίνουν τροφή σκεψεισ και σέβονται τον τηλεθέατη νανακαλυψει το πριν για να προχωρήσει στο σήμερα ευχαριστούμε
-
Όλοι εσείς με την αρνητική ψήφο σε όλες τις εκπομπές με τον κ. Παναγόπουλο αλλά και άλλες τέτοιου περιεχομένου, το μόνο που θα μπορούσα να υποθέσω είναι πως όλα αυτά τα Αποβρασματα που αναφέρονται ονομαστικά σας θίγουν γιατί μάλλον ηταν συγγενείς σας, δεν εξηγείται αλλιώς
-
Κε Σαχίνη είστε σημαντικός για όλους εμάς, συνεχίστε με την ίδια ευγενική επιμονή σας για την σωστή μας ενημέρωση. Τα συγχαρητήρια μου στον σπουδαίο ερευνητή Θ.Π για τα εξαιρετικά του πονήματα που μας ανοίγουν τα μάτια για τα παιγνίδια που παίχτηκαν και παίζονται σε βάρος της χώρας.
-
Δηλαδή διαπιστώνεται μέσω τής εκπομπής, ότι η μεγαλύτερη πόρνη στην ιστορία νεωτέρων χρόνων εν Ελλάδι, ήταν ο Μαυροκορδάτος !
-
Σας ευχαριστώ...υλικό για ξεναγήσεις και για γνώση που ποτέ δεν διδάχτηκαμε.
-
Μακάρι όλοι οι συνομήλικοί μου να κοιτούσαν τέτοια προγράμματα αντί για τα survivor και άλλες μλκιες.. Πείτε τα κύριε παναγοπουλε γιατί άμα περιμέναμε Απ τα σχολικά βιβλία σωθήκαμε
-
Οίκος Βιτελσμπαχ είναι.Ο συγγραφέας είναι φοβερός στην εξιστόρηση των επαναστατικων χρονών...Εύγε!
-
Πολύ σημαντική η συνέντευξη του Κ.Παναγοπουλου. Καλα που υπάρχει η εκπομπή του Κ.Σαχινη και ακούμε αλήθειες.
-
Ωραίος ο κ. Παναγόπουλος! — λόγια σταράτα και ντόμπρα. Μοιάζει εξαίρετος άνθρωπος με σπάνιο ήθος. Μακάρι να ήταν όλοι οι δικαστικοί έτσι.
-
Την ευγνωμοσύνη μου κύριε δικαστά. Συγχαριτήρια και στον Κο δημοσιογράφο.
-
Ο λόγος που δεν έχουμε μαφίες όπως και τα 'ξαδέρφια' μας δίπλα οι Ιταλοί, είναι ότι βρίσκονται ενσωματωμένες στις δομές του κράτους από κατασκευής του. Η νεώτερη ελληνική ιστορία αποτελείται κυρίως από προδοσίες και 'καπάκια'.
-
Ένας διαβασμένος δημοσιογράφος που ξέρει να μιλά και να ακούει. Ευχαριστουμε
-
ΘΕΡΜΕΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΥΟ ΥΠΕΡΟΧΟΥΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!! ΕΥΓΝΩΜΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!! ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΔΥΟ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ !!!